Ako liečiť pomocou biolampy

Kožné dermatologické problémy

Kožné lekárstvo využíva pozitívne účinky lineárne polarizovaného svetla pomerne často. Medzi najžiadanejšie patrí ošetrenie jaziev. U čerstvých pooperačných alebo poúrazových jaziev sa účinok dostaví pomerne rýchlo, jazvovité tkanivo postupne bledne a zmäkčuje sa. Bez nádeje na úspech nie je ani liečba starších jaziev, ktoré už stvrdli, hovorí sa im keloidné. Doba liečby však bude podstatne dlhšia a je potrebné sa vybaviť značnou dávkou trpezlivosti. Nesporný je tiež jeho efekt pri liečbe oparov, pri včasnom použití je pozorovateľný už po prvých aplikáciách. Ďalšími vhodnými indikáciami na použitie svetelnej energie sú bércove vredy, detské atopické ekzémy, plesne, preležaniny, kožné alergie, pásové opary, alopécia alebo zmiernenie negatívnych následkov psoriázy a vitigila. V kozmetike je využívaný protizápalový a biostimulačný efekt polarizovaného svetla predovšetkým na potlačenie prejavov akné a dermatitíd, zneviditeľnenie jazvičiek po akné, prevencii strií, potlačeniu nadmerného vypadávania vlasov a stimuláciu ich rastu.

K vďačným indikáciám patrí takisto regeneračné pôsobenie na stárnucu a znečistenému prostrediu vystavenú pleť. Ďalšou širokou oblasťou je odstraňovanie mikropopálenín alebo následkov podráždení pleti po rôznych formách kozmetického ošetrenia, akými sú napr. hĺbkové čistenie pleti, peeling, lymfatická drenáž alebo rôzne formy depilácie. V literatúre sú takisto popisované skúsenosti s odstraňovaním vrások a spomalením ich tvorby (hlavne okolo očí).

Postihnutie pohybového aparátu a bolestivé stavy

Pri postihnutí pohybového aparátu využívame obyčajne kombináciu analgetického a biostimulačného účinku polarizovaného svetla. Lokálne zníženie bolesti prináša rýchlu úľavu pri akútnych i chronických bolestivých stavoch. Zmenšená citlivosť v kombinácii so zvýšeným prekrvením a zlepšeným prísunom účinných látok urýchľuje obnovu poškodeného tkaniva.
Polarizačnú lampu je možné využiť i k účinnému uvoľneniu svalových spasmov pred masážou či manipuláciou. Najčastejšie sa svetelná terapia využíva pri chronických i akútnych zápaloch šliach a svalov. Biostimul pomôže i tým, ktorí trpia bolesťami v oblasti chrbtice, častými pri dlhodobo sedavom zamestnaní, alebo u vodičov z povolania. K ďalším indikáciám patrí predovšetkým artróza a artritída malých i veľkých kĺbov. alebo vymknutie, pomliaždenie, natrhnutie šliach a svalov. Svetlo sa dá aplikovať samostatne alebo v kombinácii s liečivými masťami či gélmi, ktoré však použijeme zásadne až po skončení aplikácie Biostimulu.

Gynekologické problémy, tehotenstvo a pôrod

V oblasti gynekológie a pôrodníctva sa využívajú pozitívne účinky lineárne polarizovaného svetla pri povrchových poraneniach genitálií, pri liečbe akútnych a chronických zápalov vonkajších rodidiel, pre lepšie vstrebanie hematómu na prsiach, pre zjednodušenie a urýchlenie hojenia pri nástrihu hrádze po pôrode alebo rany po cisárskom reze, na zahojenie popraskaných prsných bradaviek pri kojení, k zníženiu rizika zápalu prsníkov pri kojení alebo k prevencii vzniku strií na bruchu a rastúcich prsiach. Pri preventívnom pôsobení proti vzniku strií je vhodné začať s pravidelným používaním Biostimulu už od štvrtého mesiaca tehotenstva.

Stomatologické problémy, postihnutie sliznice dutiny ústnej a nosnej

Terapeutické polarizované svetlo nám môže výrazne spríjemniť i obdobie po návšteve stomatologickej ordinácie. Jeho analgetický a biostimulačný efekt oceníte najmä po vytrhnutí zuba, plnení koreňového kanálika alebo po akomkoľvek operačnom zákroku vo vašich ústach. Efektívne je i preventívne pôsobenie proti vzniku otlakov pri novej zubnej protéze alebo proti aftám. Ďalšie možné využitie Biostimulu je pri liečbe chronických zápalov čeľustných dutín a nosovej sliznice.

Chirurgia

V chirurgiii využívame Biostimul k výraznému skráteniu doby liečenia zle sa hojacich rán a jaziev. Na komplikovanú liečbu druhotne infikovaných a hnisajúcich rán účinne pôsobí kombinácia analgetického, biostimulačného a protizápalového účinku. Biostimul podstatným spôsobom znižuje dobu potrebnú k liečbe rozsiahlych plošných popálenín, vredov, opuchov, preležanín u dlhodobo hospitalizovaných pacientov a pod.

Ostatné problémy

Pred samotnou terapiou býva vhodná konzultácia s lekárom, ktorý zistí, či sú prítomné patogénne organizmy. Medzi vďačné, a často používané indikácie ďalej patrí hlavne prechladnutie, depresívne stavy, nespavosť a vďaka červenej farbe polarizovaného svetla Biostimul i poruchy erekcie.