Jaroslava Vaněčková

Karlove Vary

Ja som s vašou biolampou veľmi spokojná, vôbec neľutujem, že som za ňu dala peniaze. Najviac mi pomáha na ten môj bedrový kĺb, krčnú chrbticu, na koleno – mám to po ťažkom úraze. Mám predlžovačku, šupnem si ju do gatí na ten bedrový kĺb a môžem kľudne chodiť po byte a robiť niečo potrebné – predĺžovací kábel behá za mnou ako psíček. Kombinujem to s Priessnitzovým obkladom, svietim si na to aj večer, keď sa pozerám na televíziu. A keď si ľahnem, tak si dávam biolampu na krčnú chrbticu, tam mi to pekne pomáha a dobre sa mi potom spí. A hlavne viete prečo? Ja teraz vôbec nemusím užívať lieky na bolesť. Tie by človek mohol brať donekonečna a aj tak mi to už potom nepomáhalo. Teraz lieky vôbec nepotrebujem. V poslednej dobe si nasvecujem ruky, členky tie ma teraz veľmi hnevajú. Bola zima ja som nachladla a už to bolo. Našťastie som si na biolampu hneď spomenula a od tej doby je to lepšie. Snažím sa, aby mi nespadol na podlahu, raz mi už spadol, mala som strach ho znova zapnúť, ale bola som príjemne prekvapená – fungoval úplne normálne. Je to naozaj bezchybná vecička.

Ako ste sa k biolampe vlastne dostala?

Minulý rok na verejnej prezentácii u nás v reštaurácii. Bolo nás tam asi 15 ľudí. Ja som si hovorila: no na ten môj bedrový kĺb a chrbticu by som si to mohla kúpiť. Ale nie hneď. Ja som si to v kľude rozmyslela a potom som predajkyni zavolala a ona mi ju priviezla až domov.

Pochválila ste sa s tým niekomu?

Kamarátke tu od susedov, bude mať už 90 rokov a viete čo mi povedala? Keď ti to robí dobre, no tak ťa asi tvoja viera uzdravuje. Tak som je na to povedala, že keby to tak bolo také jednoduché, tak sme zdraví úplne všetci a nikoho nič nebolí.

A čo hovorí váš pán doktor?

Chodím do nemocnice na rehabilitáciu. Zverila som sa a tým pani primárke a ona ma pochválila, že to majú tiež a že je to skvelá vec často to používajú. „pani Vaněčková, to ste dobre urobila. Keď to máte doma, tak tu vám môžeme nasadiť niečo iné“ povedala. A náš pán obvodný doktor, čo býva tu vedľa, ten o tom tiež vie a veľmi mi to schvaľuje. A taktiež ortopéd mi povedal, že keď mám biolampu, nemusím už užívať žiadne lieky, to je výhoda.