Ultrazvukové zubné kefky

Mechanizmus pôsobenia

Emmi-dental je najnovším prevratným a vysoko účinným výrobkom na trhu v oblasti dentálnej hygieny (dentálny mikročistiaci systém). Bol vyvinutý v Nemecku ako pokrokový protipól k bežným zubným kefkám (tzv. dentálny makročistiaci systém), ktoré fungujú na princípe mechanickej abrázie. Ultrazvuková zubná kefka naopak využíva moderné ultrazvukové technológie. Tie sa už desiatky rokov využívajú v mnohých oblastiach medicíny, napr. pri tehotenských vyšetreniach, vyšetreniach mozgu, očí, či tráviacej sústavy. Použitie ultrazvukových vĺn v zubnej hygiene je preto pre človeka úplne nezávadné, bez ohľadu na vek užívateľa. Kefku môžu bez problémov používať aj ľudia so srdcovým stimulátorom a inými zdravotnými pomôckami. Je tiež vedecky dokázané, že prívod ultrazvuku do 50 W je pre človeka absolútne bezpečný. Emmi-dental má príkon ultrazvuku len 0,2 W. Účinnosť a bezpečnosť ultrazvukových vĺn pri použití v dentálnej hygiene potvrdzujú dentálni špecialisti i implantológovia. Dlhoročné skúsenosti s korunkami, inlaymi, implantátmy a mostíkmi nepreukázaly akýkoľvek opačný účinok.

Štetinky kefky prenášajú ultrazvukové vlnenie zo zdroja na zubnú pastu, v ktorej sa potom vytvoria milióny mikroskopických bubliniek. Vďaka svojej mikroskopickej veľkosti dokážu bublinky preniknúť aj do tých najmenších medzizubných priestorov, a to bez použitia mechanickej sily, trenia či iného tlaku na zuby. 
Implozívny účinok mikroskopických bublín efektívne odstráni zo zubov všetky nečistoty, zbytky jedál, plak, baktérie apod. Súčastne pôsobí blahodárne na ďasná, podnebie a jazyk.

Čistenie pomocou ultrazvukovej kefky výrazne zlepšuje pH v ústach, čo následne podporuje správny metabolizmus, vytváranie kolagénu a elastínu, spevnenie zubných tkanív, a prispieva tak ku zdravému vzhľadu zubov. Ultrazvuk ničí zárodky a baktérie a má i dalšie pozitívne účinky, napr. podporuje schopnosť regenerácie tela, lymfatickú drenáž a krvný obeh (vďaka prenikaniu ultrazvukových vĺn do ďasien). Ultrazvuková masáž uvolňuje tkanivá a podporuje základné metabolické činnosti.